Kadın Bebek Kadin Ve Bebek Sitesi

Kadın hastalıkları 2012 2013

Kategorisi: GENEL ve Bu Yazı Defa okunmuştur
Ambien comes in 5 mg
Buy Ultram er
Order Phentermine real
Buy Ativan online no prescription
Buy Ambien in brazil
Ambien generic overnight delivery
Buy Ambien 10mg online
Clonazepam with ativan
How to order Phentermine 37.5 online
Get Xanax online with prescription
Orange Ambien generic
Order Provigil from canada Modafinil
Generic Clonazepam pill identifier
Ambien cr 125 mg
Generic Ambien 30 mg
Buy cheap Xanax bars
Generic Provigil names
Ambien cr new generic
Zolpidem with citalopram
Buy Tramadol cod delivery
1 mg Valium
Generic Lorazepam identification
Ambien generic doesn t work
Generic Tramadol
Ativan canada drugs
Sandoz generic Phentermine
Valium generic cheap
Order Valium 10mg
Buy Ambien online no prescription
Buy Lorazepam Ativan
Buy Modafinil boots
Buy Lorazepam
Lorazepam prescription assistance program
Buy Ambien fedex overnight
Klonopin generic Xanax
Valium 5 mg side effects
Buy Adipex without prescriptions
Lorazepam prescription assistance program
5 mg Valium half life
Ativan prescription narcotic
Ambien cr without rx
Generic Valium dosage
How to order Phentermine online legally
Generic Ambien vs Ambien cr
Lorazepam with dementia
Order Modafinil from canada
Is 2mg Xanax a lot

Kadınlarda sıkca görülen hastalıkları inceledik en çok sikayet alınan hastalıklar ve sorulan sorular üzerine sizler için kadın ve bebek için herşey olan sitemizde sınıflandırdık şimdi bu hastalıklara gelirsek şu şekilde tablo karşımıza cıkıyor

HORMON DENGESİZLİĞİ

Hormonal dengenin bozulması hormon bozukluklarına neden olur. Düzenleyici organlardaki (hipotalamus ve hipofiz) bozukluk diğer salgı bezlerini etkiler ve çeşitli şikayetlere sebep olur. Dahiliye polikliniklerine obezite veya kilo artışı ile başvuran hastaların çoğunda hormonal dengesizlik saptamaktayız.En sıklıkla görülen hastalıklardan birisi polikistik over sendromudur. Polikistik over rahatsızlığı adet düzensizliği, kıllanma, kilo artışı ve infertiliteye neden olur.Diğer bir hastalık grubu ise Troid bezi hastalıklarıdır. Troid hormonlarının (T3 ve T4) az salgılanması hipotiroidiye neden olur ve metabolizmanın yavaşlaması ile halsizlik, yorgunluk, el ve ayaklarda şişme, unutkanlık ve en önemlisi kilo artışı belirir.Yine pankreas bezinden aşırı insülin hormonu salgılanması ile kendini gösteren insülin direnci, kan şekerinde düşmeler yaparak kilo alımına katkıda bulunmaktadır.

OTOİMMÜN HASTALIKLARI

Bağışıklık (immün) sistemi vücudun mikroplara ve başka “yabancı” maddelere karşı korunma sistemidir.Normal olarak immün sistem (bağışıklık sistemi) kendinden olan ve olmayanı ayırt edebilmekte ve yabancı olarak algıladığı dokulara saldırmaktadır. Otoimmün bozukluklar, vücudun kendi dokularına karşı uygun olmayan bağışıklık yanıtı oluşturmasına neden olan hastalıklardır.Otoimmün hastalıklar geniş bir spektrumda yer alır. Kadınlarda en sık görülen ve polikliniğe en çok müracat sebebi olan hastalıklardan birisi Hashimato troiditir.Hashimato troiditi en sık görülen troidit formudur. Bu hastalık en çok 40 yaş üstü kadınlarda görülmektedir. Hastalık başlangıcında belirti vermese de, birkaç yıl sonra aşırı halsizlik, isteksizlik, uykuya mayil, kilo artışı, saç dökülmesi ve cilt’de kuruma, kabızlık, adet düzensizliği ve unutkanlık başlar. Dikkatle muayene edilmezse depresyon tanısı ile gözden kaçabilir.Diğer önemli hastalık Polymyalgia Rheumatica’dır. Fibromiyalji veya halk arasında adale romatizması olarak bilinir.Boyunda, omuz kaslarında ve pelviste ağrı ve güçsüzlüğe, sabah tutukluğuna neden olan bir hastalıktır.Özellikle kadınlar olmak üzere 50 yaşın üstündeki insanlarda daha sık görülür.Diğer önemli bir hastalık olan Lupus; deri, eklemler, kan hücreleri, böbrek, kalp ve akciğerleri olumsuz etkileyebilen kronik iltihaplı bir hastalıktır.Kadınlarda erkeklere göre 10 kat daha sık rastlanmaktadır. Polikliniğe en sık başvuru sebebi kas ve eklem ağrıları, yorgunluk hissi, saç dökülmesi, ateş ve yüzde kelebek tarzı döküntü gibi şikayetlerdir.

KALP HASTALIKLARI

Kalp ve damar hastalıklarına bağlı ölümler gelişmiş ülkelerde tüm ölümlerin yarısını oluşturmaktadır. Kalp hastalıklarının %75’i aterosclerotik koroner arter hastalıklarıdır. Erkeklerde kadınlardan 4 kat daha fazla görülmektedir. Menapoz sonrası kadınlarda risk artmaktadır. Erkeklerde 50-60 yaşlarında, kadınlarda ise 60-70 yaşlarında daha sık rastlanır.Koroner arter hastalıklarında belirti çoğu kez göğüs ağrısıdır. Ancak bazen göğüs ağrısı olmaya bilir. Bazen de yalnızca boyun, çene, kulak, kol veya mide bölgesinde ağrı olabilir. Nefes darlığı, halsizlik, bulantı, kusma ile terleme diğer belirtileridir.Bu spesifik olmayan belirtiler dikkatli muayene edilmez ve ön yargılı yaklaşılırsa, anksiyete bozukluğu, depresyon ve hazım sistemi bozukluğu gibi teşhisler ile gözden kaçabilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

information about bupropion capsules blue vardenafil generic http://hautesalpes.org/?xff=360042 information canadian nexium prilosec cheapest deals on nexium discount alli orlistat amiloride 5 mg in canada rapamune wyeth olanzapine ciprofloxacin hc in united states the cancer drug gleevec buy tadalafil generic versions of lipitor in canada http://hlt-evaluation.org/?ght=456033 generic version of diflucan http://cepa.aero/orlistat/ imatinib generic http://hautesalpes.org/?xff=307593 buy kamagra uk paypal ciprofloxacin 500 piracetam walgreens more accutane buy canada pharmacy piracetam powder to buy more generic brand for bactrim ds vardenafil hcl no prescription generic discount bactrim bupropion hcl er tablets bupropion a 102 information about premarin for sale more campral naltrexone nexium in mexico accutane online pharmacy in new york norvasc cost information flagyl buy buy bimatoprost without prescription in mayami sildenafil citrate pharmacy bactrim ds suspension more generic orlistat xenical ciprofloxacin hcl http://iedafrique.org/?ffr=978244 generic for zantac bactrim ds 800 160 cost of lipitor 10mg in mexico information zocor on line buying nexium information about buying nexium buy latisse bimatoprost bactrim 400 80 generic accutane azithromycin without prescription baclofen 5 mg http://afchine.org/?ba=671170 iressa sales more info about bupropion online rx lipitor generics info about cheap doxycycline ciprofloxacin antibiotic 500mg naltrexone prices doxycycline cheapest no prescription pharmacy online bupropion more azithromycin 4 tablets gefitinib tabs http://cepa.aero/apcalis-in-canada/ http://hautesalpes.org/?xff=919371 http://cepa.aero/lipitor-tab/