Kadın Bebek Kadin Ve Bebek Sitesi

Kadın hastalıkları 2012 2013

Kategorisi: GENEL ve Bu Yazı Defa okunmuştur
Ambien comes in 5 mg
Buy Ultram er
Order Phentermine real
Buy Ativan online no prescription
Buy Ambien in brazil
Ambien generic overnight delivery
Buy Ambien 10mg online
Clonazepam with ativan
How to order Phentermine 37.5 online
Get Xanax online with prescription
Orange Ambien generic
Order Provigil from canada Modafinil
Generic Clonazepam pill identifier
Ambien cr 125 mg
Generic Ambien 30 mg
Buy cheap Xanax bars
Generic Provigil names
Ambien cr new generic
Zolpidem with citalopram
Buy Tramadol cod delivery
1 mg Valium
Generic Lorazepam identification
Ambien generic doesn t work
Generic Tramadol
Ativan canada drugs
Sandoz generic Phentermine
Valium generic cheap
Order Valium 10mg
Buy Ambien online no prescription
Buy Lorazepam Ativan
Buy Modafinil boots
Buy Lorazepam
Lorazepam prescription assistance program
Buy Ambien fedex overnight
Klonopin generic Xanax
Valium 5 mg side effects
Buy Adipex without prescriptions
Lorazepam prescription assistance program
5 mg Valium half life
Ativan prescription narcotic
Ambien cr without rx
Generic Valium dosage
How to order Phentermine online legally
Generic Ambien vs Ambien cr
Lorazepam with dementia
Order Modafinil from canada

Kadınlarda sıkca görülen hastalıkları inceledik en çok sikayet alınan hastalıklar ve sorulan sorular üzerine sizler için kadın ve bebek için herşey olan sitemizde sınıflandırdık şimdi bu hastalıklara gelirsek şu şekilde tablo karşımıza cıkıyor

HORMON DENGESİZLİĞİ

Hormonal dengenin bozulması hormon bozukluklarına neden olur. Düzenleyici organlardaki (hipotalamus ve hipofiz) bozukluk diğer salgı bezlerini etkiler ve çeşitli şikayetlere sebep olur. Dahiliye polikliniklerine obezite veya kilo artışı ile başvuran hastaların çoğunda hormonal dengesizlik saptamaktayız.En sıklıkla görülen hastalıklardan birisi polikistik over sendromudur. Polikistik over rahatsızlığı adet düzensizliği, kıllanma, kilo artışı ve infertiliteye neden olur.Diğer bir hastalık grubu ise Troid bezi hastalıklarıdır. Troid hormonlarının (T3 ve T4) az salgılanması hipotiroidiye neden olur ve metabolizmanın yavaşlaması ile halsizlik, yorgunluk, el ve ayaklarda şişme, unutkanlık ve en önemlisi kilo artışı belirir.Yine pankreas bezinden aşırı insülin hormonu salgılanması ile kendini gösteren insülin direnci, kan şekerinde düşmeler yaparak kilo alımına katkıda bulunmaktadır.

OTOİMMÜN HASTALIKLARI

Bağışıklık (immün) sistemi vücudun mikroplara ve başka “yabancı” maddelere karşı korunma sistemidir.Normal olarak immün sistem (bağışıklık sistemi) kendinden olan ve olmayanı ayırt edebilmekte ve yabancı olarak algıladığı dokulara saldırmaktadır. Otoimmün bozukluklar, vücudun kendi dokularına karşı uygun olmayan bağışıklık yanıtı oluşturmasına neden olan hastalıklardır.Otoimmün hastalıklar geniş bir spektrumda yer alır. Kadınlarda en sık görülen ve polikliniğe en çok müracat sebebi olan hastalıklardan birisi Hashimato troiditir.Hashimato troiditi en sık görülen troidit formudur. Bu hastalık en çok 40 yaş üstü kadınlarda görülmektedir. Hastalık başlangıcında belirti vermese de, birkaç yıl sonra aşırı halsizlik, isteksizlik, uykuya mayil, kilo artışı, saç dökülmesi ve cilt’de kuruma, kabızlık, adet düzensizliği ve unutkanlık başlar. Dikkatle muayene edilmezse depresyon tanısı ile gözden kaçabilir.Diğer önemli hastalık Polymyalgia Rheumatica’dır. Fibromiyalji veya halk arasında adale romatizması olarak bilinir.Boyunda, omuz kaslarında ve pelviste ağrı ve güçsüzlüğe, sabah tutukluğuna neden olan bir hastalıktır.Özellikle kadınlar olmak üzere 50 yaşın üstündeki insanlarda daha sık görülür.Diğer önemli bir hastalık olan Lupus; deri, eklemler, kan hücreleri, böbrek, kalp ve akciğerleri olumsuz etkileyebilen kronik iltihaplı bir hastalıktır.Kadınlarda erkeklere göre 10 kat daha sık rastlanmaktadır. Polikliniğe en sık başvuru sebebi kas ve eklem ağrıları, yorgunluk hissi, saç dökülmesi, ateş ve yüzde kelebek tarzı döküntü gibi şikayetlerdir.

KALP HASTALIKLARI

Kalp ve damar hastalıklarına bağlı ölümler gelişmiş ülkelerde tüm ölümlerin yarısını oluşturmaktadır. Kalp hastalıklarının %75’i aterosclerotik koroner arter hastalıklarıdır. Erkeklerde kadınlardan 4 kat daha fazla görülmektedir. Menapoz sonrası kadınlarda risk artmaktadır. Erkeklerde 50-60 yaşlarında, kadınlarda ise 60-70 yaşlarında daha sık rastlanır.Koroner arter hastalıklarında belirti çoğu kez göğüs ağrısıdır. Ancak bazen göğüs ağrısı olmaya bilir. Bazen de yalnızca boyun, çene, kulak, kol veya mide bölgesinde ağrı olabilir. Nefes darlığı, halsizlik, bulantı, kusma ile terleme diğer belirtileridir.Bu spesifik olmayan belirtiler dikkatli muayene edilmez ve ön yargılı yaklaşılırsa, anksiyete bozukluğu, depresyon ve hazım sistemi bozukluğu gibi teşhisler ile gözden kaçabilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

http://urd.org/?hw=688397 http://onpes.gouv.fr/?gav=79160 buy ciprofloxacin online without a prescription http://theatre-bourg.com/?fga=802679 http://telegramme228.com/svn.php?ssf=323181 buy amitriptyline online in mayami fluconazole mexico entecavir in mexico over the counter diflucan http://tg.auf.org/?har=998396 levetiracetam generic buy generic ampicillin buy voltaren without prescription in india fluconazole capsule 150mg http://penclub.fr/?hah=941857 cilostazol 50 mg prilosec prices accutane canada http://sfc-classification.net/?hty=325792 http://urd.org/?hw=817608 bupropion xl 300 mg enalapril maleate in india buy silagra 100 bimatoprost lowest price http://theatre-bourg.com/?fga=400560 orlistat online cheapest bactrim ds in india lioresal 10mg cheap prilosec otc buy silagra 100 iressa sales amlodipine prices http://netia59.ac-lille.fr/rxs/?gha=172959 info about bimatoprost ophthalmic piracetam uk cost vasotec more info about zantac order gleevec prices http://telegramme228.com/svn.php?ssf=157737 buy piracetam powder piracetam australia buy iressa in australia information about cost of tretinoin buying piracetam generic imatinib cipla bupropion a 102 prilosec otc prices lipitor 30 mg http://urd.org/?hw=511601 accutane generic order dapoxetine online azithromycin how much does it cost in california ciprofloxacin hgl buproprion sr 100 mg india lipitor bupropion hcl er tablets omeprazole buy lisinopril vasotec 80mg zocor